24.10.2012

Odkryłam Amerykę - czyli jak dodać podlinkowany baner/ zdjęcie na bloga

Ja wiem, że pewnie każdy wie, jak się to robi i pewnie mnie wyśmieje, ale dzisiaj w końcu pojęłam, jak należy dodać banerek tak, żeby klikając na niego na stronie, prowadził bezpośrednio do posta o candy. Jestem z siebie taka dumna:) Już tyle razy próbowałam to zrobić i nie wychodziło. W końcu zamieszczałam banerek łopatologicznie, czyli zapisywałam go sobie na kompie i wklejałam później do posta lub na boczny pasek jako obrazek. No ale przez to właśnie był zwykłym obrazkiem i donikąd nie prowadził. A teraz prowadzą! Z tej radości wzięłam udział w kilku candy:)

Hmm, tak sobie myślę, że może jednak znajdzie się jeszcze ktoś, kto miał podobny problem. Na wszelki wypadek napiszę krok po kroku, jak "odkryć Amerykę". Może akurat się komuś przyda:

1. Jeśli masz konto na blogspot, tak jak ja, klikasz na Projekt, żeby dostać się do ustawień.


2. Klikasz Układ i Dodaj gadżet. W zakładce Podstawy znajdujesz Obraz i klikasz na plusik, który przy nim jest.


3. Wyskakuje Ci okienko, gdzie wpisujesz:

a) w miejsce przy Link wklejasz adres strony bloga, na którym jest candy (a najlepiej adres, jaki widać, jak klikniesz na posta, ogłaszającego candy),
b) prawym przyciskiem myszki klikasz na banerek, który chcesz umieścić i wybierasz Kopiuj skrót albo Kopiuj adres obrazka,
c) wracasz na Twojego bloga i w tym samym okienku, które wyskoczyło, przy wyborze gadżetu i zdjęcia, wklejasz adres banerka. poniżej masz opcję Obraz. W miejsce przy Z internetu. Wklej adres UR obrazu poniżej wklejasz link do obrazka.

4. Klikasz na Zapisz i gotowe! :)


To takie proste, a ja dopiero teraz to rozgryzłam, ech...:)

Gorąco Was pozdrawiam i dobranoc:)

A może tym razem się uda...

Postanowiłam spróbować szczęścia i wziąć udział w candy. Do tej pory nie udało mi się niestety nic wygrać, ale podobno nie można sie poddawać:)


Candy na blogu Sztuk kilka. Bardzo atrakcyjne nagrody, polecam wszystkim:
Candy na blogu Made by Ziuta. Nagroda-niespodzianka:

Candy na blogu kocurka-handmade:

Candy na blogu Simple life of Catherine