22.08.2013

Polecam fajną stronę:)

Trafiłam ostatnio na fajną stronę, którą być może znacie, a jeśli nie, to chętnie ją Wam polecę. Nazywa się stylowi.pl i jeśli się wpisze w wyszukiwarkę na górze strony "dziecko", to wyskoczy mnóstwo inspiracji do szycia, dekorowania domu, zabaw z dziećmi i robienia z nimi zabawnych zdjęć. Poniżej kilka przykładów ;)

Można pobawić się w robienie cieni na ścianie: http://stylowi.pl/10918103 Można nauczyć się (albo dziecko) jak w prosty sposób, krok po kroku narysować np. słonia: http://stylowi.pl/10929841

 
 
 
Zrobić zwierzaki z liści: http://stylowi.pl/10924394

 
 
 
Można ściągnąć wykrój Hello Kitty: http://stylowi.pl/10917575

 
 
Zabawnie je pomalować: http://stylowi.pl/10928250

 
 
 
Albo zrobić fajne zdjęcie: http://stylowi.pl/10917650

 
Gorąco Was pozdrawiam!!!

Czerwone butki dla dziewczynki

Chciałam Wam pokazać buty, które właśnie szyję (tzn. siadam do nich z doskoku średnio co drugi dzień, bo tak u mnie teraz wygląda szycie). Znalazłam tutorial na jednym blogu i strasznie mi się one spodobały. Postanowiłam spróbować swoich sił i jak dobrze pójdzie uszyć takie dla moich 3. chrześniaków/ -czek.

Zrobiłam 2 prototypy, żeby wypróbować wykrój, ale nie za bardzo mi się spodobały. Przerobiłam więc lekko formę, bo była trochę krzywa i jest dużo lepiej, ale nadal nie jest idealnie. Trochę odbiegam też od tutorialu, bo nie do końca idzie po mojej myśli;)

Tak wyglądają podklejone flizeliną i wykrojone części, które czekają na zszycie:


A tak wygląda prawie gotowy but (prawie, bo brakuje jeszcze drugiego rzepa). Myślę, że wyszedł całkiem nieźle, ale już wiem, że nie będzie to wersja ostateczna. Podczas szycia zauważyłam kolejne niedoskonałości, którę poprawię przy następnym.


Tak wyglądał prototyp uszyty ze starej poszwy na kołdrę:


 
Wady prototypu (uszytego z oryginalnego wykroju i dokładnie według tutorialu):
  1. Brzydko wygląda obszycie wokół stopy i marszczy but.
  2. Widać w środku szwy podszewki buta, co wygląda okropnie.
  3. Wykrój ogólnie krzywy, nawet pasek.


Co poprawiłam:

  1. Obszyłam od wewnątrz, unikając brzydkiego obszycia (niestety wywija się trochę na zewnątrz boję się, że po ubraniu na nóżkę może być widoczne. Trzeba będzie jeszcze coś z tym zrobić).
  2. Wybrałam inną kolejną szycia, dzięki czemu nie widać w środku szwów podszewki buta (dziurka, przez którą wywijałam podszewkę znajduje się przy palcach, ale niestety zostawiłam za małą i przy wywijaniu but się pogniótł)
  3. Wyrównałam cały wykrój i trochę go powiększyłam, bo tamtem wydawał mi sie za mały, jednak efekt końcowy wyszedł chyba jak dla kaczki, trochę za szeroki. Ech, będę musiała jeszcze nad nim popracować. Tu widać dokładniej:


Planowałam naszyć na bucikach jakąś ładną aplikację, ale przez to, że nie wyszły takie, jak chciałam, zostawiam do poprawy. Myślę, że nie są złe, ale mogą być lepsze;)

Gorąco pozdrawiam!!!