03.07.2012

Makka Pakka z Dobranocnego Ogrodu

Pomyślałam sobie, że wrzucę kilka zdjęć dawnych prac, ponieważ w tym momencie za bardzo nie mogę poświęcić się mojemu ukochanemu szyciu. W sobotę mam egzamin magisterski i uczę się pilnie przez całe ranki, południa, popołudnia i wieczory. Noce już nie. Noce sobie odpuściłam:) Ale za tydzień "wrócę do świata żywych" i na pewno pojawi się coś nowego. Tymczasem zamieszczam zdjęcia Makki Pakki, od której tak naprawdę zaczęła się przygoda z szyciem zabawek. Dla tych, którzy nie słyszeli do tej pory o tym stworku krótka informacja, że Makka Pakka jest bohaterem bajki "Dobranocny Ogród". Mieszka w małej jaskini w lesie, po którym jeździ swoim rowerkiem i myje przyjaciołom buzię. Tak, tak, na rowerku ma mydełko i gąbkę i jak tylko zobaczy na swojej drodze jakiegoś brudaska, to spieszy wypełnić swoją tajną misję;) Bajka bardzo pozytywna, córeczka mojej przyjaciółki ją uwielbiała. Nigdzie w sklepie nie mogłyśmy znaleźć pluszowej Makki Pakki, więc postanowiłam ją uszyć. Później trafiłyśmy w Tesco na plastikowych, bardzo małych bohaterów "Dobranocnego Ogrodu", ale to nie było to. Wszyscy mieli taką samą wysokość, nieco zniekształcony wygląd, kształty, kolory, twarze. Takie podrabiane trochę. Myślę, że moja wersja, mimo, że również nie oryginalna, nie wyszła najgorzej. Agatka była zachwycona. I o to chodziło:)
 Tu Makka Pakka kontemplująca, a właściwie kontemplujący, bo nie wiedzieć czemu jest rodzaju męskiego.

3 komentarze:

 1. Jak to zazwyczaj bywa blog odkryłam zupełnie przypadkowo i super, że tak się stało. Twoje zabawki są super, aż buzia sama się do nich uśmiecha. Bomba.
  Pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo miłe:) Dziękuję i cieszę się, że dołączyłaś do grona obserwatorów:)Serdecznie pozdrawiam!

   Usuń
 2. Wlasnie szukam Makki Pakki dla mojego synka, ale nigdzie nie mogę namierzyć. Twoja Makka Pakka super!! Chętnie bym zamówiła za rozsądną cenę;-)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze:)